مصاحبه رئیس هیئت امنای پژوهشکده انوار طاها

28 آبان 1397

رییس هیأت امنا پژوهشکده انوارطاها گفتند: متأسفانه جامعه امروز دچار مشکلاتی شده است و چشم هم‌چشمی‌ها و اضافه شدن تشریفات در زندگی، نسل جوان را از رسیدن به ازدواج دور کرده است.


حضرت آیت الله حسینی بوشهری «دامت برکاته» در گفت‌وگو با  خبرگزاری ها  با اشاره به فرارسیدن سال روز ازدواج پیامبر (ص) و حضرت خدیجه (س) اظهار داشتند: شیوه زندگی پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) در همه زمینه‌ها جنبه الگویی دارد و یکی از جنبه‌های الگویی زندگی اهل‌بیت (ع) موضوع ازدواج است.

 

متأسفانه جامعه امروز دچار مشکلاتی شده است و چشم هم‌چشمی‌ها و اضافه شدن تشریفات در زندگی، نسل جوان را از رسیدن به ازدواج دور کرده است.

 

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کردند: پدران و مادران در فضایی قرار گرفتند که برای رسیدن دختر و پسر به یکدیگر شرایطی را مطرح می‌کنند که این شرایط با آموزه‌های دینی و اسلامی منافات دارد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر لزوم الگو گیری از سیره اهل‌بیت (ع) در زمینه ازدواج عنوان کردند: هنگامی‌که به ازدواج پیامبر (ص) نگاه می‌کنیم ازدواج ساده و بی‌آلایشی بوده و همچنین ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) نیز بسیار ساده برگزارشده است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کردند: شیوه‌های زندگانی اهل‌بیت (ع) را باید به‌عنوان سبک زندگی خود قرار داده و رفتار آن‌ها را به‌عنوان الگوی خود قرار دهیم.

 

امام‌جمعه قم با اشاره به تبعات بی‌توجهی به سیره معصومین ادامه دادند: هرچه فاصله ما از سیره اهل‌بیت (ع) بیشتر شود روحیه‌های اخلاقی و جنبه‌های دینی از زندگی ما رخت برمی‌بندد، متأسفانه جامعه از جاهایی الگو گیری می‌کند که کوچک‌ترین ارتباطی با آموزه‌های دینی ندارد.

 

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کردند: الگو قرار دادن پیامبر (ص) و امیرالمؤمنین (ع) و اهل‌بیت (ع) یعنی در گفتار و رفتار خود افرادی باشیم که از آن‌ها تبعیت می‌کند، شیعه بودن یعنی پیروی در سبک و برنامه‌های زندگی اهل‌بیت (ع) و در مسیر آن‌ها گام برداریم.

1397/08/27


377
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


Contact
تلفن ثابت

021-28421486

نمابر
ایمیل

culturaljobs1404@gmail.com

آدرس
سامانه مدیریت همایش های موسسه سفیران فرهنگی مبین