چکیده ای از مقالات روانشناسی( مروري بر روانشناسي كارآفريني و بررسي نقش آن در كسب و كار)

27 آبان 1397

امروزه در هزاره سوم ميلادي، فرآيند تغيير و تحول مستمر و پر شتاب از عمده ترين جريان هاي حاكم بر حيات بشري و از مهم ترين مشخصات بارز آن به شمار مي رود


 

امروزه در هزاره سوم ميلادي، فرآيند تغيير و تحول مستمر و پر شتاب از عمده ترين جريان هاي حاكم بر حيات بشري و از مهم ترين مشخصات بارز آن به شمار مي رود و فرآيند كارآفريني و خلاقيت كه اساس و بستر ساز تغيير و تحول و دگرگوني است.

نياز به موفقيت يك عامل بالقوه در كارآفريني است كه مي تواند باعث رشد و توسعه اقتصادي شود. نياز به موفقيت گونه اي ويژه از انگيزه به شمار مي آيد كه شامل يك احساس دروني و قوي نسبت به موفقيت است.

اين نياز برمبناي انتظار انجام كارهاي بهتر و سريع تر از ديگران يا انجام بهتر اين كارها نسبت به گذشته است. شواهد متعددي، وجود ارتباط بين سطح انگيزه موفقيت و قابليت پيشرفت يك جامعه را نشان مي دهند. اين شواهد به اين موضوع اشاره دارند كه انگيزه موفقيت مي تواند پيشرفت اقتصادي و تكنولوژيكي را تغذيه كند و موجب گسترش آن شود.

بطور كلي،طي سالهاي متمادي، دانشمندان علوم رفتاري دريافته اند كه تعدادي از انسانها نياز شديدي به موفقيت دارند و برخي ديگر، كه شايد اكثريت را تشكيل مي دهند، به نظر مي رسد آن قدرها هم نياز به موفقيت را در خود احساس نمي كنند. از اين رو در تحقيق حاضر، به لحاظ اهميت موضوع به بررسي روانشناسي كارآفريني و بررسي نقش آن در كسب و كار پرداخته شده است.

 

نویسندگان:نرگس سروستان، حسين عزيزي نژاد 

منبع:نشريه پيشرفت هاي نوين در روانشناسي، علوم تربيتي و آموزش و پرورش، سال اول، شماره 1، تير 1397  صص 26-39


295
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


Contact
تلفن ثابت

021-28421486

نمابر
ایمیل

culturaljobs1404@gmail.com

آدرس
سامانه مدیریت همایش های موسسه سفیران فرهنگی مبین